Sayfalar

15 Haziran 2011 Çarşamba

31 Çekmenin FaydalarıŞal salgın hastalıklar Biz veba bir zamanda yaşamak saçıklığın gibi müstehcen çevre, açık bir toplum meselesi. Bu hastalık az ya da çok herkesin etkisi altındadır. Özellikle gençlik kemirmekte, içinden cevher ve manevi duygularını yaralandı içinde.

İnsanların kötü alışkanlıkları bir artışa yol açar kendini s duyguların çoğalmasını sürüş faktörlerden bazıları. O ceza karşı adam, kendisi ceza normal ve câiz bakmak başlamazsa görmek için yeniden düzenlemek değil, özellikle insanlar duyarlılığı azaltmak değil, düşebilen nikâh bakmak nâmahreme. Burada maddi ve manevi adam sonunda içinde meydana kusurları bazılarıdır.

Bediüzzaman Hazretleri bu konuda şöyle der:. "Ehl-i İslam nefsaniye hevesât-i (bakılması haram Müslümanlar arasında artar seks duyguları) heyecan vardı ve su-i istimalât ile vücudun atık girer evil-i ziyadeleştikçe, korusun birkaç kez hafta gusle ondan zorla, tıbbi kuvveli-i bellek (hafıza gücü) zaaf gelir.

"Evet, müstehcenlik nedeniyle bu yüzyılda, bu memâlik-i harrede madde (sıcak iklimlerde), su-i nazar, su-i istimalât, bir hastalığın ortak bir sonucu unutkanlık başlar. Herkes, o şekvadadır Kısmi-kül . »1

dikkate Yasak arzuları ve bazı insanlar genellikle ihtilâmla olduğu, vücuttan atık onun ajitasyon yenik düşüyor. bazı insanlar, bu «israfat» 'a daha farklı bir şekilde yakaladı. «İstimna, mastürbasyon» bu konuda en yaygın şekilde tatmin: Her şeyden önce, bu iş anormal bir hareket, bir alışkanlık zayıf irade ile insanlar arasında yaygındır.

Evlenme yaşı böyle fırsatlar gelip insanlara tavsiye edilecek bulamıyorum iffetli Efendisi: "Kim fırsatları, Allah'ın Grace zinaya çalışsınlar karşı korumak için zengin faz kendilerini kılıncaya iffetlerini u evlenmek» 2 bulamıyorum.

şekilde baskı altında gençler Peygamber heveslerinin en güzel ve en lezzetli gösterildi. Bu şekilde, genç ve ibadet yapmış olur, o bir yargıç olma bir yol bulur gibi.

İbn Mesud şerif Peygamberimiz (sav) rivayet hadis şöyle dedi: "Ey gençler topluluğu, size evlenmek evlenmek mümkün olacaktır ceza, iffet iyi koruyucusu çok anti-evlilik gözü görünmüyor Çünkü herkes evlenmek kurulamıyor.. açlık. yüzünden tütsü oruç maliyeti. güçlü bir şehvet kincidir. "3

İslam inanç ve çalışma konuları, özellikle de hızlı olması ve bir kişinin iffetini muhafaza insan günah koruyan bir ortam sağlamak. en güzel çarelerdir itişmesine mani Onun ceza. şeytan gayri meşru yollarla teşvik Çünkü, güzel baskılar, aynı zamanda duyu sıkıştırır. onlar için Sessizlik en etkili çare, kalp ve yüce şeylerin ruhu meşgul etmektir. diğerleri ile Dostluk ahlaki olduğunu.

Manuel memnun, çoğu bilim adamlarına göre câiz değildir. kabul haram mı. "Onlar ırzlarını korurlar. Eşleri ve cariyelerine karşı, ancak ilişkilerin muaf. Onlar bu kınanmazlar bu yasal çünkü. Başka kim bu yasal, onlar sınırı aşan herhangi biri Şâfi'î için delil getirme 4 ayet» aramaları , Maliki alimleri ve İmam Nesefî, istimnanın hükmetmişlerdir.5 yasaktır

Eğer Hz câiz olsaydı. Peygamber yoluyla Gösterilirdi, diyor. İmam Ahmed ibn Hanbel ve İbn Hazm'a göre iki koşul izin bağlamışlardır bu formu varlığının Hanbelî alimleri «vücudunda meni, ellerini kan aldıran ve izin. Gibidir atarak, dışarı atmak için bir şeyler ihtiyacı var» : düşme kişinin zinaya tehlike, güç ve olanağı eksikliği evlenmek.

Bazı bilim adamlarının görüşlerini ve bu konuda İbn Abidin 'in görüşlerini aktarıyor Hanefi mezhebi. baskın kişinin şehvet mi, kalbini evli veya bekar veya bir özür yaklaşamazsa karısı, sana olmayacak umut ", Ebulleys Fakih yatıştırmak isteyen herkes için şehvet böyle bir veba nedeniyle, meşgul tutacak daha yüksektir spot diyor ». Ama alıntı katıksız şehvet, onu günahkâr olur.6 eğer sürücü zorunda

Ancak, Hanefi alimleri Şürünbilâli "diye kimse günahkâr olur. Ama sadece lezzet almak için bastırmak için. Bu iş, ne sevap nedeniyle izin yasak duygusallık istimna, ne de günah kazanır girersiniz korktuğu zaman evlenmemiş ve» 7 eğer görüş.

ceza bir kişi tehlikeye düşer değil, zina müsaade edilebilir alimlerinin içtihatlarına göre, namusunu korumak için eğer burada niyet ve ayrıca, haramdan kaçınmak dinlenme ehven-i şer istimnayı olmak yasaktır. Ancak alışkanlık haline getirmek makul bir kişinin yakışmayan çirkin bir iş istimnayı. Zaten daha fazla (su-i istimalat) kişinin zeka ve hafıza kaybına neden daha.

sık sık işleri, akıl ve sürekli çalıştırmak için İslam hizmet kalbinde gizli olduğuna inanılan bu anormal durumlardan kaçınmak için yemekler ve ölüm hatırlamak çok sık acılaştıran kırma, hakkında yüce şeyler düşünmek, ceza nazar önlemek değil ve müstehcen yayınlara iltifat etmemelidir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Sohbet Odası