Sayfalar

17 Haziran 2011 Cuma

Hayvanlarla Çiftleşen İnsanlarcinsel olgunluk, erkek kedi ve yavru kedi ve KısırlaştırılmasıDişi yaşı, farklı yaşlarda cinsel olgunluğa ulaşır. Cinsel olgunluk dönemi dışında cinsiyet, kilo, diyet, mevsim, tüy benzeri bir yapı faktörler de etkilidir. Örneğin, hem de sık sık £ 2 ulaşan ciddi bir hastalık sürecinden yavruluk sırasında da 6 ay boyunca beslenen 2 dişi kedi, yukarıda bir daha çabuk cinsel olgunluğa ulaşır.
Daha fazla (en az 3) kızışma döneminde yaşayan ilkbahar ve sonbahar döneminde dişi kedilerin daha. çiftleşme mevsimi yavruluk atlatırsa sırasında kedi ise, genellikle diğer mevsimlere bekler. Bu yolla, daha sonra cinsel olgunluğa ulaşır. Kısa saçlı kedileri başlarında uzun saçlı kediler daha olgunluğa ulaşmıştır. Araştırma, tüm bu faktörler, değiştirinceye kadar 2 ila 6 ay arasında cinsel olgunluk yaşı ortaya koymuştur göstermiştir. Erkek kedi, kadın geç daha olgunluğa erişir. 17.aya gelen gelir kadar Genellikle 12.aydan cinsel olgunluk.
Kedilerin cinsel olgunluk dönemine girmiş, bu hareketleri değişiklikleri anlamak mümkündür. Her zamankinden çok, dişi kedi miyavlamaya, mırlamaya başlar. daha yakın ve daha şefkatli sahibi, her zaman aşk gibi davranır. , Kuyruğunu havaya kaldırarak, sırtını Kamburlaştırıp tarafa çeker. Bu arada, ön ayak hareketi hamur yoğurma yapar. oluşabilecek idrar sayısındaki artış. İştahı kesilmiş olabilir ama artar bazılarınki. insanların endişe değil, daha önce, dişi kedi ve davranış değişiklikleri Bu tür bile bile veterinere çare yol açabilir. Sürekli, ev ağır miyavlamalardan nedeniyle, hatta komşular şikayetçi olabilir. Bu hamle 4-7 gün aralıklarla, ve sezon boyunca devam ediyor 5-10 gün aralıklarla. Genellikle, her sezon en az 3-4 dönemler vardır. Bazı kediler mevsime bağlı olmadan non-stop süreleri vardı, ama bu çok nadirdir. , Mevsimsel sıcaklık değişimleri Örneğin, tamamen düzenli aralıklarla görülebilir kış dönemi boyunca tüm evlerde yaşayan kediler farkındayız.
olgunluk, küçük dişi kedi, onlar, bir sorun olarak farklı çözümler aramak karşılaşma durumları daha ulaştıktan sonra. Bunlardan birincisi değil herhangi bir müdahale ile zaman geçirmek için beklemektir. Bu sonbaharda uykusuz gecelerde harcama yorgun kedi çok giymek her zaman, ve sahibidir. İkinci çözüm, ters etki ve çözer sağlamak için süre oluşturmak hormonların enjeksiyon sırasında kan hormon artan tırmanması. Ancak, s bu tür ve hormonal metabolizmayı etkileyen bazı sistemlerde yan etkilere neden olabilir. Üçüncü bir yöntem, en kısa sürede haftada bir verilen hormon tabletleri tırmanması. Ama aynı zamanda yan etkileri vardır. Eğer sen kadın ve yavrulatılması kedimizin çiftleştirilmesi sırada daha uygun bir yaş geçirilmesi beklenen gelişmelerin bazı tamamlamak için, kabul. Bu dönemde, gerekirse kadar veteriner doğum kontrol yöntemleriyle ilgili tartışılabilir.
kalmak ve bir seçenek olarak kabul edilebilir çiftleşme canlı izin (fartil) verilmeyerek yıllardır Bereketli dişi kedi. Ancak, bu seçenek, çoğu genital organları, kistler, inflamasyon ile ilgili olası ve tümörler gibi ciddi riskler taşımaktadır. dişi kedi eğer Çiftleşme, bu nedenle, emzirme, verecek kısırlaştırılmış kedi yapmak en sağlıklı bir şekilde yok olacaktır. Sterilizasyon veteriner dikkat kabul edilir. işlemin bir sonucu olarak itiraz olmaksızın genel sağlık muayenesinden belirlenir yapılır.
iki ayrı operasyonda Kısırlaştırmada tekniği vardır. Bir veya iki yumurtalık bırakarak Bunlardan biri, rahim resepsiyon dayanmaktadır. Ameliyat sonrası kedinin Cinsel yaşam bu yöntemle devam edeceğiz, ama yavru olmaz. Bu yöntem özellikle, kediler dışarı çıkmak için insanlar için geçerli olabilir. Ancak, yumurtalıklar kistlenip bırakılır, iltihaplı ve yapışıklıklar, şiddetli üreme sorunları ve hormonal kökenli, genellikle deri yangınları neden olabilir. Sonuç olarak, bir işlemi tekrar uygulanır ve yumurtalıkların temizlenmelidir bırakılmıştır kaldırmak için sopa. Doktorlar yarı kastrasyon olarak anılacaktır yöntem yürütüyoruz.
Yumurtalık ve rahim çıkarılması ikincil sterilizasyon yöntemine dayanmaktadır ile. Bu operasyondan sonra çiftleşme dişi kedi arzu etmez. rutin devam edebilirsiniz dışında hayatının dönemleri kızışma. Nadir vakalarda, ameliyattan sonra kızgınlık belirtileri gözlendi. Bu genellikle bir sorun olduğunu gösterir. Veteriner hekimler testleri ve sorunun operasyon sayısı ve tartışılması gerektiğini, orada adrenal bezin hormon üretimi ile ilgili olduğu tespit edilmelidir olduğunu, tedavi yöntemi belirlenmelidir. Sterilizasyon işlemleri genel anestezi altında, elbette vardır. Aynı gün, yarım kedi kendini yorgun ve acı. işlemlerden sonra, antibiyotikler, ağrı kontrolü, koruma kullanma ve tarihleri, yerleri, veteriner tahmin ediliyor üzerinde dikiş aldı. 3-4 gün sonra, size cerrahi herhangi bir komplikasyon yoksa, kedi, operasyon atılmış olacaktır sallamak aşırı hassas veya inatçı değildir.
kastrasyon sonrası ciddi psikolojik değişiklikler beklemek doğru değildir. Hayatının tırmanması oranı süre önce, dışında da belirtildiği gibi, aynı işlemi sonra olur. Yumuşatma, ya da farklı bir nedenle hırçınlaşması alışkanlıkları genellikle operasyon ile ilişkilidir. gibi metabolik Kısırtlaştırma kilo sonra aktif olabilir. Bu sorun, veteriner, yeni bir gıda programı seçilmesiyle ortadan kaldırılabilir.
Dişi kedilerin cinsel olgunluğa ulaşması, kuyruğunu ve evin çeşitli yerlerine kaldırılması ve boğazına miyavlamsıyla anlaşılabilir idrarın bırakarak, ve hiç alışılmadık uzun bir yol. Bu şekilde, koku dişi kedi, bölgenin terk açıktır, miyavlamasıyla mesajı verir. Kısa bir süre sonra, idrar kokusu miyavlamalardan ve rahatsızlık evi saran duyulmasını başladı dinmeyen. Bu durumda, kedi dışarı çıkıp gelirse, zaten cinsel yaşamlarının muzdarip. Ancak dışarı riskler (trafik kazası, köpek saldırısı, kedi düellosu yaralanmaları, zehirlenmeler, vs) unutulmamalıdır. Yaşayamazsa ıslahı ve operasyon kısırlaştırma kedi cinsel yaşam, ayrıca talep tartışılan ise ciddi bir sıkıntı verir.
Genellikle cinsel arzunun ilk işaretleri, insanların kedi kısırlaştırma konusunu düşünmeye başlarlar bakın. yaptırılır ve operasyon başvurarak kastrasyon, veteriner sağlık kontrolü gündemine geldikten sonra buna göre karar verilir. Burada, kedinin testislerin anestezi veya operasyon bazında kastrasyon bağlantı kablolarını altında olduğu için yapılır. İlk gün narkoz yorgunluk ve hafif ağrı geçer. antibiyotik kullanımı ile ilgili kedi veteriner sahibi yönlendirir. Erkek kediler temel dişi kedi geniş yaka kullanmak gerekmez vücudun dikiş, dışında değildir. hareket gösterebilir biraz daha bereketli kedi atmak döndükten sonra çalışma ve normal ömrü boyunca Yorgunluk. Vücutta hormonlar hala orada olmasıdır. Bu devam 1-2 Mayıs hafta içinde en fazla. Özellikle kısırlaştırılmış erkek kediler edildikten sonra, durum çiftleşme dişi kedilerin çiftleşme mevsimi ya da ilginizi çekebilecek hatta çiftleşebilir. Ama, elbette değil, yavru.

1 yorum:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Sohbet Odası